Mějte prosím na paměti, že výchova pastevce je diametrálně odlišná od výchovy jiného psa. Může to klidně být Váš první pes, ale rádi bychom majitele, který opravdu zváží, zda pes u něj bude mít správné podmínky a bude šťastný. Ideální prostředí pro štěně je v kontaktu se zvířaty, jinými psy a rozhodně se svojí rodinou. Pyrenej se nehodí do bytu, na hlídání areálu na samotě a pro někoho, kdo na něj nebude mít dost času, poté by si mohl hledat vlastní aktivity nebo utíkat.

Další podněty na zamyšlenou:

Pyrenej je ze své podstaty samostatně uvažující pes, rozhodně nečekejte slepé plnění povelů. S naší Tessou jsme schopni jít na vycházku i bez vodítka v místech, kde to známe, ale jinak je venčení bez vodítka / stopovačky spíše nereálné a ne každému to vyhovuje. Také už jste se určitě dočetli, že více štěká. Ano, štěká, když má důvod. My jsme poměrně na samotě, takže štěká, když se někdo přiblíží k plotu nebo za tmy více – stačí i světlo v dálce atd. Dá se to do určité míry regulovat, ale je potřeba zvážit, jak máte tolerantní sousedy. 🙂

My jsme z tohoto plemene nadšení a neměnili bychom, ale je potřeba mu poskytnou adekvátní životní podmínky, prosím zvažte to před pořízením. Pokud takové podmínky máte, pak určitě nebudete litovat. Jsme k dispozici pro všechny zájemce o toto plemeno, rádi se s Vámi sejdeme a podělíme se o další zkušenosti. Můžete nám napsat zavolat nebo nás přijet navštívit.